Обсяг газу власного видобутку в Україні становить близько 14,5 мільярдів кубометрів. Цього достатньо для потреб населення та забезпечення роботи теплокомуненерго.

Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук. “Газу вистачає для населення і теплокомуненерго. 4 грн за кубометр – це максимальна ціна, яка могла б бути”, – додав він.

За оцінками експерта, такою може бути вартість газу для населення з урахуванням усіх додаткових відрахувань та коштів на розвиток.

“Собівартість видобутку становить 1600 гривень за тисячу кубометрів. З усіма податками, рентою і платежами це 2800-3000 гривень. Можна, наприклад, давати ще додатково 1000 гривень на кожну тисячу кубометрів компанії на інвестплани, розвиток нових родовищ, буріння свердловин – цього повинно вистачити з головою”, – наголосив Корольчук.

“Ми абсолютно можемо себе забезпечувати своїм газом. Дивно, що Вітренко (в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко, – Ред.) говорить в першу чергу про імпорт газу – не має значення, з Росії чи з інших країн, – коли у нас є власний видобуток газу. Можливо, варто не імпортувати, а нарощувати власну базу видобутку”, – підсумував експерт.

В свою чергу, заборгованість українців за комуналку вже досягла рівня в 66,1 млрд грн і, судячи з усього, це не межа. Зараз українці отримують нові платіжки з космічними сумами і це тільки рахунок за грудень, люті морози вдарили в січні.

У зв’язку з цим українці запустили в мережах флешмоб, хто покаже найбільшу платіжку за грудень, повідомляє Telegram-канал Pavlovsky news.

Наприклад, якщо раніше рекордною вважалася платіжка за тепло на 12 тисяч гривень, то зараз цю цифру “перебила” киянка, якій в “Київтеплоенерго” виставили рахунок на 22 тисячі гривень за 85 квадратних метрів в новобудові.

У коментарі дівчина заявила, що піде розбиратися і дізнаватися, “хто так сильно перепив на святах, що надіслав їй ці цифри”. Незадоволені і інші містяни з різних областей, яким почали приходити рахунки за комунальні тарифи, а ЗМІ охрестили протести тарифним Майданом.

Як повідомлялося раніше, українцям доведеться більше платити через похолодання, подорожчання газу, перерахунку тарифів на тепло, крім того, в січні буде проведено перерахунок абонплати, вартості газу і опалення. Вже зараз деякі жителі Житомира за двокімнатну квартиру в 50 квадратів заплатять 5,4 тис. Грн.

На це вже відреагували в Президента:
Заява ОП в оригіналі:

Враховуючи появу в публічному просторі різних спекулятивних заяв щодо формування тарифів на рівні міст і сіл країни, а також безпідставні спроби окремих представників місцевої влади обґрунтувати перед суспільством додаткове зростання тарифів понад рівень, який уже викликає значні питання з точки зору справедливості, Глава держави доручає заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому. Передусім це стосується саме тарифів на опалення, побутовий газ та користування пасажирським транспортом.

Окрему увагу слід приділити таким специфічним непрозорим «тарифним проектам» окремих очільників міст, як стягнення коштів за евакуацію авто, за користування загальнодоступними частинами громадського простору тощо.

Завданням усіх представників системи державної влади є робота в інтересах громадян. Нагадуємо, що якість управлінської роботи на місцях не може вимірюватися листуванням та згадками у ЗМІ, а має конкретне вираження у платіжках. Враховуючи також, що Кабінет Міністрів зі свого боку запропонував усім категоріям громадян можливість для суттєвого зниження ціни на газ та опалення.

Джерело