Президент Зеленський: Що робити далі? Сценарій «Обійняв мерів». Цей сценарій передбачає налагодження конструктивних, а при можливості і партнерських відносин з більшістю мерів обласних центрів і великих міст, а також з керівниками місцевого самоврядування.

Про наявність такого сценарію ряд ЗМІ повідомили деякий час назад. І ми бачимо явну активізацію регіональної політики офісу Президента після місцевих виборів, пише політолог Володимир Фесенко.

В умовах децентралізації (і не тільки) це абсолютно правильна політика. При правильному і гнучкому проведенні вона сприятиме зміцненню влади і впливу глави держави. Але про колишнє домінування центральної влади над місцевим самоврядуванням можна вже забувати. І треба враховувати, що «обнімати» мерів і активно контактувати з ними доведеться постійно. Цей той «велосипед», у якого треба постійно крутити педалі, інакше впадеш.

При цьому застережу президентську команду від ілюзій, що подібна стратегія якось сильно вплине на рейтинги глави держави. Рейтинги мерів не перетікають до Президента або до кандидата на пост Президента. У цьому вже переконався Порошенко в 2019 р. Формальна підтримка Кернеса і Труханова ніяк не додала жодної голосів Петру Олексійовичу в Харкові та Одесі.

У взаємовигідній політичній співпраці між Президентом і мерами важливі не рейтинги, а забезпечення політичної стабільності та спільне вирішення наявних суспільних проблем. Також вкрай важливо на завершальному етапі реформи децентралізації (при затвердженні відповідних конституційних змін) знайти оптимальний баланс розподілу повноважень між центральною владою і місцевим самоврядуванням.

Нагадаємо, в суботу ввечері 20 березня на Банковій під час акції на підтримку ув’язненого Сергія Стерненка мітингувальники розбили вікна Офісу президента, розписали стіни фарбою і закидали будівлю димовими шашками.

“Все це було б смішно, якби не було так сумно”. Як виявилося, перший затриманий на Банковій – Влад Сорд – сказав неправду з приводу своїх бойових Нагород. Почнемо з того, що насправді його звати Владислав Гранецький-Стафійчук, пише блогер і політолог Михайло Шнайдер.

Його представляють в ЗМІ як Влада Сорда – ветерана з бойовими нагородами, який пройшов Іловайськ, був поранений, потім став письменником, заснував видавництво. Але біографія цієї людини виявилася не такою героїчною, як її Подають.

Сьогодні було офіційно встановлено, що цей хлопець ніколи не нагороджувався державними Нагородами. Він каже неправду, розповідаючи про те, що отримав орден Богдана Хмельницького 3 ступені. Відповідне підтвердження сьогодні отримав нардеп Владлен Неклюдов. У зв’язку з цим я можу сказати лише одне.

Правоохоронні органи просто зобов’язані перевірити, яким чином до Гранецького-Стафійчука потрапив орден, чи справжній він, кому належав насправді, якщо не підроблений. Нардеп Неклюдов просить правоохоронців встановити, чи є ознаки вчинення правопорушення в тому, що Гранецький-Стафійчук присвоїв собі право носити орден, яке не отримував.

Також має бути докладно з’ясована і представлена ​​суспільству інформація про те, що цей персонаж був засуджений за самовільне залишення військової частини. До речі, ветерани Іловайська стверджують, що його не було в тих боях і тим більше не було тих подій, про які він розповідає, приписуючи собі певний героїзм.

А ще я хочу сказати про те, що ніхто не має права заради власного марнославства використовувати шанобливе ставлення суспільства до справжніх героїв війни, зображуючи із себе того, ким ніколи не був. Адже спостерігати таку картину дуже і дуже сумно, резюмував блогер.

Заступник міністра внутрішніх справ заявив, що поліція оголосить нові підозри через мітинг під офісом президента, де активісти протестували проти політичних переслідувань та замовних справ.

Про це заступник голови МВС Антон Геращенко заявив в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Там будуть і інші підозри. Ви побачите це із заяви на сайті Національної поліції вже сьогодні. У нас слідчі всю ніч працювали і весь день учорашній, і сьогодні працюють над тим, щоб зібрати докази, переглядали сотні відеоматеріалів, як засобів ЗМІ, так і оперативних зйомок, які в нас є. Тому це буде не одна підозра, будуть і інші”, – сказав Геращенко.

Джерело