Держкомпанії опиняться на грані банкрутства, якщо не підняти тарифи для населення

Державні енергокомпанії опиняться на грані банкрутства, якщо уряд не перегляне тариф на електричну енергію для населення у 2021 році.

Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, передає Главком.

«Збереження тарифу для населення у 2021 році на поточному рівні завдасть збитків енергетичним компаніям — десятки мільярдів гривень втратить лише державна енергогенеруюча компанія НАЕК «Енергоатом», – написав він у своїй колонці на сайті «Українська Правда».

За його словами, якщо не збалансувати тарифи у 2021 році, уряд отримає стрімке зростання боргів державних енергокомпаній і, відповідно, їх банкрутство.

«Це також призведе до суттєвого зростання тарифу на передачу електроенергії, що негативно відобразиться на ціні товарів і послуг та знизить конкурентоспроможність української промисловості», – додав замміністра.

Також відсутність реформи в системі тарифоутворення для населення, на його думку, негативно вплине як на інвестиційний клімат та імідж країни, так і на розвиток всієї енергетики у майбутньому.

Ідеальним сценарієм, на думку Демченкова, має бути поступове приведення вартості електричної енергії для побутових споживачів до ринкового рівня.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *