Дисциплінарна відповідальність! Українців терміново повідомили – це стосується кожного. Що важливо знати

Про це розповіла головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Євгена Краєвська, пише finance.ua.

Як зазначається, працівники зобов’язані виконувати розпорядження роботодавця. У разі невиконання їх чекає дисциплінарна відповідальність.

Згідно із законодавством, тривалість фактично використаної працівником частини щорічної відпустки не може бути менше 24 календарних днів. Але за бажанням співробітників, вони можуть замінити частину відпустки грошовою компенсацією.

“Наприклад, якщо працівник не хоче йти в щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів, йому один раз протягом двох років поспіль виплатити грошову компенсацію за невикористану частину щорічної відпустки терміном 6 календарних днів. У таких випадках керівник зобов’язаний видати наказ про надання відпустки зазначеним категоріям працівників відповідно до термінів, попередньо узгодженими при складанні графіка відпусток “, – пояснює Краєвська.

Таку компенсацію можуть виплачувати один раз протягом двох років. Гроші працівник може отримати лише за 6 календарних днів.

Законодавством також не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборону працівникові використовувати щорічні відпустки, які йому не були своєчасно надані роботодавцем за попередні роки.

У разі звільнення, незалежно від підстав, належить компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *