Про це голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив у телефонній розмові з сенатором США, співголовою Сенатського українського кокусу Робертом Портманом, повідомляє пресслужба парламенту.

“Україна неодноразово відчувала на собі, як цей економічний проєкт перетворюється в елемент тиску, елемент впливу не економічного, а політичного. І дуже часто він використовується як механізм шантажу. Тому я впевнений, що ми повинні об’єднувати зусилля в блокуванні подальшого просування цього процесу”, – заявив Разумков.

Він назвав енергетичну безпеку одним із важливих елементів національної безпеки України і подякував США за санкційну політику стосовно “Північного потоку-2”.

У свою чергу, сенатор США Роберт Портман запевнив у підтримці США територіальної цілісності і суверенітету України. Також він висловив підтримку у протидії будівництву і запуску газопроводу “Північний потік-2”.

Крім того, Разумков запевнив, що Україна визначилася зі своїм геополітичним напрямком – це європейська і євроатлантична інтеграція, і зазначив, що вдячний за підтримку США в цьому питанні.

Варто зазначити, що у Державному департаменті США підтвердили інформацію про те, що адміністрація нового президента США Джозефа Байдена має намір докласти всіх зусиль, щоб заблокувати будівництво російського газопроводу «Північний потік-2».

«Адміністрація США сфокусована, і наші зусилля залишаються колишніми, на тому, щоб запобігти завершенню будівництва «Північного потоку-2», – зазначив Прайс.

На доказ Прайс нагадав слова Байдена, який назвав російський газопровід «поганою ідеєю, яка розділяє Європу». Проте Прайс не став коментувати звернення групи конгресменів до державного секретаря Ентоні Блінкена; конгресмени зажадали від держсекретаря негайно ввести нові санкції проти «Північного потоку-2».

Джерело