Для того, щоб розробити план, за яким відбудеться реалізація стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не слід залучати Кабмін.

Такою думкою поділився екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Фейсбук.

Рішення Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України від 11 березня про стратегію деокупації та реінтеграції півострова президент Володимир Зеленський увів у дію 24 березня.

“Прочитав оприлюднену вчора стратегію щодо Криму. Аналізувати її без закритої частини немає сенсу, багато правильних декларацій, але майже нічого, крім судових позовів, що б посилювало тиск на Росію і примусило Путіна почати розмову про Крим. Можливо, закрита частина “цікавіша”, але один принциповий момент видається фундаментальною помилкою. Не можна віддавати підготовку плану реалізації стратегії Кабміну. Все “потоне” у нашій бюрократії”, – пише політик.

Окремо, колишній міністр наголошує, що Кабінет Міністрів не “не може координувати, наприклад, спецслужби, без яких годі й підступатися”.

“Уся координація виконання стратегії має бути саме в РНБО, як, до речі, і наша стратегія та тактика стосовно Донбасу”, – вважає Клімкін.

Додамо, що стратегія визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму.

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. На адмінкордоні між Кримом і материковою частиною України діє контрольно-пропускний режим.

Джерело