Мільярдні збитки! Вже наступного тижня – кандидата на пост в уряді викрили, українцям показали все. Шок

Мова про це йде в статті «Мільярди збитків і провальний транзит. Чим «славиться» кандидат в міністри енергетики Вітренко», опублікованій виданням delo.ua, пише “Фокус”.

«У багажі» потенційного міністра – роки в НАК «Нафтогаз» на керівних постах, зокрема в наглядовій раді «Укрнафти», звідки його влітку відкликали, і прем’єрські амбіції, але ось успішних кейсів, які свідчать про його готовність займатися розвитком галузі, як-то не густо … Складається відчуття, що він паразитує на чужих, командних перемоги, привласнюючи собі заслуги колективу, і скидає відповідальність на той же колектив, в разі провалу », – йдеться в публікації.

Автор наводить ситуацію з перерахунком ставок на транзит газу, в якій ініціатива «потенційного міністра» коштувала держбюджету України 9,5 млрд дол.

«Відповідно до заяв Вітренко, в 2006 році економічно обґрунтована ставка транзиту російського газу по Україні мала досягати 5,25 дол, замість скромних заявлених 1,6. Вітренко взяв на себе відповідальність за вирішення даного питання і переговори з «Газпромом», зазнав нищівної поразки і керівництво «Нафтогазу» таки підписало договір з «Газпромом» зі ставкою в 1,7 дол. – в п’ять разів менше. Це означало збиток в розмірі 9,5 млрд дол! Також в результаті «професійного» підходу до переговорів з «Газпромом» ціна на газ для України збільшена з 130 до майже 180 дол. Розрахунки не підтвердилися, переговори – провалені, але Вітренко це вже не стосувалося – звільнившись, він публічно заявив, що даний провал – не його вина », – зазначив автор.

У статті підкреслюється, що Вітренко також відповідальний за провал програми 20/20 по видобутку вітчизняного природного газу.

«Вітренко звинуватив у провалі команду, з якою працював над програмою, хоча саме він, як керівник напрямку, не вжив необхідних дій в 2018-2019 роках. Так план на кінець 2019 передбачав видобуток 18,2 млрд. Куб. м газу, але за фактом вийшло лише 14,9 млрд. куб. м. У 2018 – 15,5 млрд. куб. м … Бездіяльність Вітренко спричинила серйозний простий в роботі, а це, звичайно, тягне за собою фінансові витрати », – йдеться в публікації.

Разом з тим, Вітренко веде масштабну інформаційну кампанію для популяризації своєї персони, не акцентуючи уваги на своїх провалах.

«Його бекграунд вельми багатий популізмом – інтернет просто рясніє публікаціями з ім’ям Вітренко, схоже, вже багато років ставку він робить саме на медійну галас. Ймовірно, єдина мета Вітренко – капіталізація власного реноме, на яке він старанно працює, і про розвиток енергосектору мова не йде », – підсумував автор.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Юрій Вітренко, який раніше пішов зі скандалом з НАК “Нафтогаз України”, звинувативши главу правління Андрія Коболєва в зраді, може стати главою Міністерства енергетики та віце-прем’єром в уряді Дениса Шмигаля.

Зокрема, про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк, розповідаючи про порядок на наступний тиждень у Верховній Раді України.

Про це нардеп написав в своєму Telegram-каналі.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *