Зокрема, на прем’єрське крісло можуть мати види декілька не маловідомих політиків і до слова, колишніх прем’єрів, таких як – Юлія Тимошенко, Володимир Гройсман та Арсеній Яценюк. Більш того, тему майбутніх виборів активно публікують прихильники Порошенко і прихильники Медведчука.

Але вся справа в тому, що на сьогоднішній день в парламенті є коаліція у вигляді монобольшості (офіційно у фракції “Слуга народу” 246 нардепів). Голосування по ключових законопроектах показують, що у президентській партії досить високий рейтинг в парламенті, чим вони можуть маніпулювати.

На відміну від ситуації з попереднім скликанням і “президентською коаліцією”, список якої не могли показати місяцями. Тому ніяких об’єктивних причин для дострокових перевиборів на сьогоднішній день немає. Нинішня ситуація в парламенті зручна для президента: маючи номінально фракцію монобольшості.

Що стосується можливого прем’єрства часто званих політиків, того ж Гройсмана або Яценюка, то, їх призначення погіршило б ситуацію для Зеленського, оскільки зараз Кабмін очолює фактично «ручний» Денис Шмигаль.

Відзначимо, що в матеріалі видання “Деловая столица” говориться про можливу прем’єрську посади Віктора Медведчука після проведення парламентських виборів.

У статті наводяться розрахунки потенційних складів фракцій Верховної Ради наступного скликання, сформовані на підставі грудневих соцопитувань Центру Разумкова, КМІС, групи “Рейтинг”. Згідно з опитуваннями, в Раду потрапляють чотири партії – “Слуга народу”, ОПЗЖ, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”, які за пропорційною системою виборів отримають близько 142, 125, 111 і 72 депутатів відповідно.

“Фракція” Слуг народу “скоротиться майже вдвічі. Фракції ОПЗЖ і” Батьківщини “виростуть майже втричі, а” Європейської солідарності “- більш ніж вчетверо”, – йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що на необхідності виборів наполягає ОПЗЖ: “Партія небезпідставно розраховує, що рейтинг “слуг народу” буде і далі падати. Вона сподівається зайняти перше місце, після чого “слугам” не залишиться іншого виходу, крім як створити коаліцію з ОПЗЖ і віддати пост прем’єр-міністра голові політради ОПЗЖ Віктору Медведчуку. Такий варіант може бути вигідний Зеленському за цілою низкою причин. Сам Зеленський буде формально непричетний до тріумфу Медведчука: згідно з Конституцією, функція президента при призначенні прем’єра чисто церемоніальна: внести в парламент кандидатуру, яку запропонує парламентська коаліція. А коаліція буде формуватися за принципом “аби не Порошенко”, – йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що Зеленський може сподіватися, що після призначення Медведчука главою уряду “можна буде спихати на нього” провали в економіці і дірки в держбюджеті. І що всіх незадоволених тарифами, боргами по зарплаті і пенсіями можна буде відправляти до Медведчука.

Автор нагадує, що можливий варіант широкої коаліції за участю “СН”, ОПЗЖ і “Батьківщини”, яка може залишити Зеленському церемоніальні функції. Якщо майбутнє скликання парламенту перетворить Україну на парламентську республіку, Медведчук на посаді прем’єр-міністра стане першою особою держави.

У свою чергу в телеграм-каналі “Карточный офис” пишуть про новий виток протистояння Офісу президента і Віктора Медведчука.

Офіс виходить на новий виток конфлікту з Віктором Медведчуком, не маючи в руках реальних інструментів для гідного протистояння.

Медведчук уже включив в медіавійну проти Зеленського двох важковаговиків, Анатолія Шарія та Іллю Ківу, завдання яких публічно ображати і принижувати президента. Офісу на це відповісти не ким, персон для протистояння немає. Так само як і немає серйозних медіаплатформ на яких можна розвивати антимедведчуківський дискурс. У Медведчука ж навпаки посилюють існуючі медіаплатформи, об’єднуючи кілька тв-каналів і сайтів в потужний медіахолдинг.

Джерело