Про це йдеться в відеозверненні глави держави в Facebook.

“Сьогодні у деяких регіонах, згідно своїх повноважень, місцева влада рішенням комісій з ТЕБ та НС вводить посилений карантин. Водночас, на моє переконання, всі ці заходи не можуть запроваджуватись ними тільки у форматі – заборони є, підтримки немає. Або, якщо завгодно, за принципом «денег нет, но вы держитесь», – наголосив Зеленський.

Президент нагадав, що у січні цього року паралельно з введенням локдауну в Україні за його дорученням уряд підготував широкий комплекс підтримки.

«Це пряма фінансова допомога людям та бізнесу, допомога на дітей, компенсація по частковому безробіттю, податкові канікули та низка інших стимулів», – сказав президент.

«Логічно, що про різні форми підтримки, запроваджуючи локдаун на місцях, мали б подумати і представники місцевої влади, та разом з посиленням карантину розробити комплекс заходів для підтримки тих категорій громадян та бізнесу, саме свого регіону, які постраждають через обмеження так званої «червоної зони». Я чекаю від місцевої влади відповідних пропозицій, щоб вже наступного тижня розглянути та затвердити їх на конгресі місцевих та регіональних влад при президентові України», – зазначив Зеленський.

«Додатково до запропонованих за рахунок місцевих бюджетів розмірів допомоги громадянам та бізнесу, які постраждали через локдаун, центральна влада додасть 100%, збільшивши таким чином суми підтримки людей та бізнесу вдвічі», – додав президент.

За словами глави держави, щоб надання допомоги було максимально прозорим, а головне – швидким, воно має відбуватися завдяки порталу і додатку «Дія».