Нестало нашого батька..У нас горе..”Велика втрата!Сьогодні зупинилося серце у відомого українця.Сльози й р0зпач

У ніч на неділю, 13 грудня, у Львові помер відомий український філософ, антрополог, етнолінгвіст, культуролог і поет Роман Кісь.

Про це повідомляє громадська організація PEN Ukraine у Facebook. Йому був 71 рік.

Новину про смерть на своїй сторінці у Фейсбуці підтвердив його син Зорян Кісь.

«ТАТА СЬОГОДНІ ВНОЧІ НЕ СТАЛО. СПІВЧУТТЯ ВСІМ, ХТО ЙОГО ЗНАЛИ І ЛЮБИЛИ. ПРО ДОПОМОГУ НЕ ПРОШУ, АЛЕ МОЖНА ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПАМ’ЯТІ ПРО БАТЬКА СИМВОЛІЧНО. ЦЕ ТАК ВАЖКО, КОЛИ НАВІТЬ ВЕЛЕЛЮДНЕ ПРОЩАННЯ, НА ЯКЕ ВІН ЗАСЛУЖИВ, ЗАРАЗ НЕМОЖЛИВЕ», – НАПИСАВ ЗОРЯН КІСЬ.

Роман Кісь із 1971 року працював науковим співробітником Інституту народознавства НАН України. Був учасником літературного середовища 70-х років у Львові, що гуртувалося навколо Григорія Чубая.

У 1980-1981 роках працював у музеї просто неба “Шевченківський гай”, звідки його кілька разів забирали на допити до УКДБ.

У 1981 році Кіся ув’язнили на три роки за нібито хуліганство, хоча насправді його покарали за статтю проти русифікації України.

У 1981-1982 роках відбував покарання в Бердянську на 77-й зоні, потім його відправили на Лисичанський нафтопереробний завод, де працював бетонувальником.

Удруге Кіся арештували в 1985 році за відмову відбувати збори офіцерів запасу, оскільки обов’язки офіцера передбачали атеїстичну пропаганду.

Був лауреатом державної премії імені Колесси, головним редактором релігійно-філософського альманаху “Transfiguratio/Преображення”.

Син науковця Зорян Кісь є відомим правозахисником і координатором проєктів Freedom House в Україні.

джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *