Пенсії піднімуть з 1 квітня, але не всім: кому підвищать виплати

В Україні з 1 квітня 2021 року перерахують пенсії працюючим громадянам країни пенсійного віку. Це передбачено ст. 42 закону Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Пенсії підвищать тим українцям, хто не вийшов на заслужений відпочинок і продовжує працювати. При розрахунку надбавок буде враховуватися їх страховий стаж і зарплата (виплати будуть за умови, що у них набралося 24 місяці додаткового стажу).

Пенсіонери, які ще працюють, зможуть розраховувати на доплати:

за почесні звання;
за нагороди;
за понаднормативний стаж;
в зв’язку з підвищенням соцстандартів (наприклад, прожитковий мінімум для непрацездатних осіб).

Формула для розрахунку пенсії:

П = середня зарплата * трудовий (страховий) стаж * індивідуальний коефіцієнт заробітку. Трудовий стаж вважається у відсотках: 1 рік = 1%.

Для перерахунку пенсій громадянам не потрібно додатково звертатися до Пенсійного фонду.

«Органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку», – йдеться в законі.

На даний момент в Україні, за даними Держстату, 2,7 млн ​​пенсіонерів. З них вийшли на пенсію протягом двох останніх років близько 700 тисяч. Таким чином, перерахунок буде проведений приблизно для 2 млн пенсіонерів.

Джерело:merezha.co

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *