Пішла тихо, уві сні! Страшна звістка – вона померла. Білорусь у сльозах – легендарна жінка

Як повідомила виданню “Sputnik Білорусь” дочка жінки Лариса Зунікова, Нетупської не стало 6 грудня.

“Мама пішла тихо, уві сні. Поховали її в Добруші, на батьківщині мого чоловіка”, – сказала кореспонденту Sputnik Зунікова.

Любов була родом зі Ступинського району Московської області. Коли почалася війна, їй було 20 років. На той час вона встигла закінчити три курси Московського державного бібліотечного інституту і мріяла потрапити на фронт. Довго вмовляла працівників військкомату, і в травні 1942-го її прийняли в окремий запасний телеграфний батальйон. За два місяці молода жінка освоїла професію телеграфістки. Але в діючу армію її відправили тільки через два роки.

Досвідчена на той час телеграфістка потрапила в штаб 1-го Білоруського фронту, брала участь у визволенні Білорусі, Польщі та Німеччини. До Берліна увійшла в день його взяття 2 травня. А в ніч з 8 на 9 травня передала в Москву відомості про підписання Акту про беззастережну капітуляцію гітлерівської Німеччини.

Ветеран війни нагороджена за бойові заслуги орденами Червоної Зірки і Вітчизняної війни, медалями “За звільнення Варшави”, “За взяття Берліна”, “За перемогу над Німеччиною”.

Тридцять років тому Любов Олексіївна переїхала жити в Гомель, де на той час осіли її дочка з чоловіком. У Гомелі вона і померла. До речі, її день народження збігається з Днем визволення Гомеля від німецько-фашистських загарбників (26 листопада).

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *