Наусєда висловив сподівання, що слова, які він скаже, допоможуть прокласти шлях до спільного майбутнього Литви та України.

“Звертаюся до вас давньою та достойною мовою, яку довго переслідували та нищили, однак не знищили”, – заявив лідер Литви.

Наусєда зазначив, що країни завжди можуть опиратися на спільне минуле. “30 років тому, коли Литва боронила свободу під час кривавих січневих подій, українські добровольці прийшли на допомогу”, – зазначив глава Литви.

Він додав, що литовці теж завжди були поруч, коли народ України ставав на захист власної гідності.

Литовський президент нагадав про спільні державу України й Литви, торгівлю, навіть героїв.

Крім того, Наусєда наголосив, що литовці засуджують війну, яку розв’язала Росія на Донбасі, та виступають за незалежність та територіальну цілісність України.

“І хоча минуло 7 років від початку агресії Росії, яка зруйнувала міжнародний лад та злагоду в Європі, ми, литовці, далі твердо кажемо: “Крим – це Україна”, – сказав президент Литви.

На цих словах народні депутати піднялися та почали аплодувати.

Крім того, Наусєда привітав створення міжнародної ініціативи “Кримська платформа”. Далі свою промову литовський лідер продовжив рідною мовою.

Зазначимо, що президент Литви Гітанас Наусєда 18 березня прибув в Україну з першим офіційним візитом. Його зустріли в аеропорту “Бориспіль” з хлібом – сіллю. Політик розпочав візит зі слів “Слава Україні”.

Глава Литви перебуватиме в Україні протягом 18 – 19 березня. Разом з чиновником приїхала його дружина.

Це перший офіційний візит литовського президента в Україну.

“Я хотів би висловити свою підтримку Україні, країні, яка переживає російську військову агресію і бореться з невидимим ворогом – пандемією”,– написав Наусєда в інстаграмі.

За словами президента Литви, метою візиту є зміцнення двосторонніх відносин, підтримка євроатлантичних та європейських інтеграційних прагнень України та питань регіональної безпеки. Наусєда виступить у Верховній Раді України та візьме участь у Всеукраїнському форумі “Україна 30. Малий і середній бізнес та держава”.

Зранку 18 березня відбулась офіційна церемонія зустрічі Наусєди з Зеленським. Провели офіційний марш, представники потисли одне одному руки, а надалі мають підписати низку двосторонніх документів.

Джерело