“Принцип “не говорити про Україну без України” не порушений, тому що давайте не забувати, що хоча дзвінка між президентами не було, але відбувся дзвінок між главами зовнішньополітичних відомств. Пан Кулеба (глава МЗС України — ред.) розмовляв з держсекретарем Блінкеном, і беручи до уваги ієрархію американської політики, це третя людина в США. Звичайно, формування політики щодо України буде в першу чергу залежати від нього і від щоденної роботи з Україною”, — сказала вона.

Експертка зазначила, що питання України не числиться серед головних пріоритетів США на цей час.

“Ми не можемо говорити, що Україна забута або щось обговорюється без неї. З іншого боку, як ми й очікували, для самого президента США на першому місці буде внутрішня політика і трансатлантичні проблеми, і тому розмова з німецьким канцлером — а відносини США і Німеччини були зіпсовані, — і діалог з головою Європейської комісії, де в останній рік були напружені стосунки, — це, звичайно, на першому місці. І тому дуже добре, що ставиться питання України.

Що стосується розмови з Путіним, то там немає ніяких кулуарних домовленостей. У нас є чіткий транскрипт розмови, де чітко сказано, що американський президент підкреслив продовження політики з приводу невизнання агресивних дій Росії”, — сказала вона.