“Індексація пенсій є в кожній країні. У нас вона здійснюється за двома параметрами — середня зарплата і зростання інфляції. Це ненормально, тому що потрібен тільки один параметр — середня зарплата. Так потрібно тому, що коли виростає інфляція, виходить така ситуація: зарплати заморожуються, а пенсії повинні рости. Виходить дисбаланс”, — сказав він.

Експерт заявив про величезні проблеми української пенсійної системи.

“Пенсійна система у нас, можна сказати, смертельно і невиліковно хвора. Головна стаття в державному бюджеті — дотації Пенсійному фонду, а система повинна бути збалансована, тобто скільки платиться, стільки й витрачається. Третина грошей іде як дотації з державного бюджету — це перший неприпустимий параметр.

Другий — тільки 52% працездатних людей платять єдиний соціальний внесок. Всі інші отримують у конверті, і це понад 70% від мінімальної зарплати. А пенсію хочуть отримувати всі. Після цього ми отримуємо парадоксальну річ — люди вимагають велику пенсію при тому, що вони не платили внески, а їм платять за рахунок тих, хто працює в білу”, — сказав він.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко розповів про важливість проведення пенсійної реформи в Україні.