Глава української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук прокоментував інформацію, яка сьогодні з’явилася в ЗМІ про повернення утримуваних українських громадян з території ОРДЛО.

Відповідне повідомлення опубліковано в Telegram-каналі української делегації для участі в ТКГ.

У ньому Кравчук підкреслив, що “ми не можемо не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну уряду України”.

“Однак я, як глава делегації, хочу зазначити наступне: приватні особи не мають повноважень втручатися в питання міждержавного і міжнародного врегулювання збройних конфліктів. Мені важко пригадати прецедент, коли невизнана юридична особа передає громадян держави певній фізичній особі”, – заявив він.

За його словами, повернення громадян України буде здійснено згідно з нормами міжнародного права та українського законодавства. Всі переговори і процедури з цього проводять уповноважені державні органи в рамках політичних угод, прийнятих в “нормандському форматі”, підкреслив політик.

“… я розцінюю заяви керівництва маріонеткових квазідержавних утворень і синхронізовані з ними дії Віктора Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні і зобов’язань, які взяла на себе РФ, як сторона конфлікту”, – підкреслив Кравчук.

Він нагадав, що до врегулювання конфлікту може привести тільки послідовна робота в рамках “нормандського формату”.

“А будь-які спроби ухилитися від виконання домовленостей не матимуть ні успіху, ні підтримки у глав держав-партнерів та керівництва міжнародних організацій”, – сказав керівник української делегації в ТКГ.

У свою чергу представник української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Сергій Гармаш, заявив в інтерв’ю виданню Обозреватель про те, що терористи “Л / ДНР” позбавляються від непотрібних їм людей через відсутність грошей на їх утримання.

Нагадаємо, як зазначено на сайті сепаратистів ДАН, до цієї групи “увійшли жінки, люди похилого віку та страждають важкими захворюваннями особи – люди, які не брали ніякої участі в збройних діях проти” республік “і по поверненню в Україну не зможуть завдати шкоди Донбасу і його жителям “. Про це йдеться в спільній заяві представників “Л / ДНР” в мінській Контактної групи Наталії Ніконорової і Владислава Дейнего.

“Нам віддають хворих і немічних людей і тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Вони їм не потрібні. Це говорить про важку ситуацію в ОРДЛО, у якій немає грошей на утримання непотрібних їй людей”, – сказав Гармаш.

За його словами, передача утриманих українців, які не мають відношення до конфлікту на Донбасі – не входить в компетенцію ТКГ, а значить – Дейнего і Никонорова теж. Це рівень уповноважених з прав людини – Людмили Денисової з боку України і Тетяни Москалькової від Росії.

“Україна повинна боротися за повернення і тих, хто знаходяться в місцях позбавлення волі. Але вони не мають відношення до конфлікту на Донбасі, який в Мінських угодах позначається, як події в ОРДЛО, значить, це не компетенція ТГК, Дейнеги і Ніконорової теж. А вони чомусь роблять з цього приводу публічні заяви. Цим займається Денисова “, – уточнив Гармаш.

Джерело