Фракція “Слуга народу” вважає неприпустимим поширення неправдивої інформації про індійську вакцину з боку окремих опозиційних політиків, оскільки це загрожує національній безпеці і ставить під загрозу життя мільйонів українців.

Про це йдеться в заяві, опублікованій у вівторок, 9 березня, на сторінці партії.

“Масштабна дезінформаційна кампанія проти вакцини, яку почав Петро Порошенко, і яку ведуть його однопартійці, за своїм змістом схожа на російську кампанію по дискредитації західних вакцин”, – стверджують в “Слузі народу”.

На думку депутатів, екс-президент намагається дискредитувати владу, збільшити недовіру українців до вакцини, і це найнебезпечніше з усього, що його команда робила в останні роки, тому що безпосередньо стосується життя мільйонів людей в Україні.

У заяві підкреслюється, що вакцина AstraZeneca (CoviShield) виробництва Індії є безпечним і ефективним захистом проти Covid-19. Це британський препарат, який виготовляється потужностями індійського Serum Institute of India, одного з найбільших в світі виробників вакцин.

“Безпеку препарату підтверджують як вчені, так і мільйони людей, які вже отримали щеплення саме цією вакциною. Нею вакцинувався президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я Максим Степанов і навіть Далай-лама”, – відзначили в “Слузі народу”.

У партії нагадали, що посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс засвідчила якість виробленої в Індії вакцини, Канада офіційно дозволила використовувати Covishield, а уряд країни замовив два мільйони доз цієї вакцини.

“Навмисне дискредитуючи вакцину AstraZeneca (CoviShield), Порошенко і пов’язані з ним ЗМІ ускладнюють загальноєвропейські зусилля по боротьбі з COVID-19 і ставлять під загрозу життя людей”, – резюмували в “Слугу народу”.

Нагадаємо, що 1 березня Петро Порошенко на засіданні погоджувальної ради у Верховній Раді назвав індійську вакцину AstraZeneca / Covishield “г ** ном”.

Джерело