Володимир Зеленський повинен обов’язково розірвати всі зв’язки із олігархом Коломойським, телевізійна мережа якого зробила його президентом. Це є умовою подальшої співпраці з адміністрацією Байдена, йдеться в редакційній статті авторитетного американського видання Washington Post.

Газета, безперечно, зазначає, що Володимир Зеленський до цього часу ще не мав телефонної розмови з Джо Байденом. Нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського подолати ендемічну корупцію власної країни – те, що життєво важливо для стабілізації її економіки та збереження незалежності від Росії.

Зеленський, колишній актор і політичний неофіт, був обраний у 2019 році, обіцяючи боротися з олігархами, брудними суддями та мафіозними мережами, які переслідували Україну з моменту її здобуття незалежності від Радянського Союзу. Але того року він відступив, звільнивши реформаторів у своєму уряді та керівника НБУ, нагадують у WP.

Відкат у реформах призвів до зупинки фінансування з боку Міжнародного валютного фонду за кредитною угодою на $5 мільярдів, без якої Україна, з великою вірогідністю, не зможе здійснити виплати у цьому році.

Це також занепокоїло прихильників Києва у Сполучених Штатах, які залишаються найважливішим союзником України. Військова допомога США допомогла стримувати подальшу агресію проти України з боку Росії, яка анексувала Крим і досі контролює частину Сходу України.

Адміністрація Байдена, який був рішучим прихильником незалежності України на посаді віцепрезидента, відновлює прореформенну політику. У телефонному дзвінку міністру закордонних справ Зеленського минулого місяця державний секретар Ентоні Блінкен «наголосив на важливості збереження Україною прогресу у боротьбі з корупцією та впровадженні верховенства права та економічних реформ», – нагадує газета.

В минулому тижні адміністрація запровадила санкції проти Коломойського через корупцію, надіславши однозначний сигнал про свої очікування, пишуть у Washington Post.

У виданні зауважують, що заходи, які здійснив український президент, недостатні.

«Офіс Зеленського опублікував заяву у відповідь на санкції США, в якій сказано, що «Україна вдячна всім своїм партнерам за підтримку» в «битві з олігархами». Але президент повинен проявити більшу відданість цій боротьбі. Йому слід наполягати на судових реформах, відновити незалежність центрального банку та виключити будь-які кроки щодо послаблення Національного антикорупційного бюро», – йдеться у статті.

«Він повинен однозначно порвати з Коломойським і підтримати проти нього кримінальне обвинувачення», – наголошує видання.

«Партнерство з адміністрацією Байдена може вирішальним чином сприяти Україні у спробі звільнитися від Росії та приєднатися до демократичного Заходу», – резюмують у Washington Post.

Джерело