Рейтинг Володимира Зеленського помітно зріс після запровадження санкцій проти Тараса Козака та блокування телеканалів ZIK, NewsOne та “112 Україна”. Але  вирок активісту Сергію Стерненку не стане приводом для  різкого падіння довіри до президента.

Про це повідомив директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович. Він зазначив, що рейтинг Зеленського може піти на спад через вирок Стерненка, але це буде не так помітно.

Антипович додав, що проблема саме в необізнаності суспільства у справі Сергія Стерненка.

«Про санкції проти телеканалів Медведчука знають приблизно 80% українців. Однак я чомусь думаю, що події Стерненка значно менше відомі для широкого загалу»,– зауважив соціолог.

Антипович запевнив, що санкції проти Тараса Козака, Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко впливають на рейтинг не лише Зеленського, а й всіх політиків.

«До зростання президентського рейтингу Зеленського також відбулося невелике зростання рівня задоволеності роботою уряду. Мовиться про владу України в цілому. Піднявся показник оцінки напрямку розвитку держави”, – наголосив соціолог.

Одночасно рейтинг “Опозиційної платформи – За життя” та Юрія Бойка знизився, зважаючи на звинувачення, які їм висунули.

Варто зазначити, що 58% українців підтримують запровадження санкцій щодо нардепа від фракції “ОПЗЖ” Віктора Медведчука і його дружини. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного 22-23 лютого.

“58% підтримують рішення РНБО, 28% – не підтримують. Серед тих, хто добре знають про це рішення, 73% говорять про його підтримку, 23% – протилежної думки”.

Загалом знають про запровадження санкцій щодо Медведчука та його дружини Оксани Марченко 75% (40% добре знають, 35% – щось чули). Вперше чують про таке рішення 25%.

52% вважають, що рішення про санкції викликане проросійською діяльністю Медведчука, а 30% вважають, що це розбірки між олігархами.

Водночас 16% стверджують, що це спроба повернути у власність держави трубопровід, 13% переконані, що це вказівка з боку США, а 10% говорять про тиск на опозицію.

Джерело