Про це він розповів в ефірі каналу “Україна 24”.

За його словами, українці не повинні “зачаровуватись” Олексієм Навальним з точки зору інтересів України.

Він вважає, що Росії доведеться вибачатися за анексію Криму.

“Ще й вибачення доведеться йому принести за російську агресію, якщо станеться так, що Навальний в якійсь перспективі в результаті демократичних виборів очолить Росію або посяде якесь політичне місце в системі. Але, як я сказав, ворог мого ворога є моїм другом. Тому якщо Навальний є ворогом Путіна, то ми підтримуємо Навального. Все дуже просто”, – сказав Кулеба.

Як відомо, Навальний, який проходив лікування в Німеччині після отруєння бойовою отрутою “Новачок”, повернувся в Росію 17 січня. Російська влада і силовики ретельно підготувалися до його зустрічі в аеропорту, де опозиціонера по прильоту відразу ж затримали за ухилення від явки в кримінально-виконавчу інспекцію як умовно засудженому за злочин.

Навального хочуть засудити у справі про шахрайство.

Слідчий комітет РФ ще в 2012 році порушив кримінальну справу проти російського політика і його брата Олега за заявою генерального директора компанії “Ів Роше Схід” (російської філії Yves Rocher) Бруно Лепру. За версією СК, компанія Навальних надавала “Ів Роше” послуги за завищеними цінами, через що їй було завдано збитків в 55 млн рублів.

18 січня прямо у відділі поліції влаштували суд над Навальним, який заарештував опозиціонера до 15 лютого. Після арешту Навального Росію охопили масштабні протести — понад 100 тисяч росіян вийшли на мітинги в десятках міст РФ, вимагаючи звільнення опозиціонера і відставки путінського режиму. Силовики жорстко розганяли протестуючих, б’ючи людей кийками і ногами. На акціях протесту було затримано понад 3,5 тисяч осіб — це абсолютний антирекорд в історії Росії.

Також міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі каналу “Україна 24” заявив, що питання деокупації Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей слід розглядати окремо

“Безумовно, в дипломатії немає нічого неможливого, але станом на зараз я вважаю, що питання деокупації ОРДЛО та Криму мають бути двома окремими треками. Вони не повинні перетинатися в переговорному плані, тому що якщо їх кинути в один котел, то все занадто ускладниться, і стане ще важче і Донбас повернути, і Крим повернути”, – сказав Кулеба.

За його словами, ситуація в обох випадках має певні відмінності, зокрема юридичного характеру. Тому не варто розглядати їх в одній переговорній площині.

Джерело