У ці хвилини! Депутат не став мовчати – шокуюче зізнання, міністр в ауті. Злив все – “не на своєму місці”. Скандал

Народний депутат України, членом парламентського Комітету з питань оборони, безпеки і розвідки Сергій Рахманін заявив про те, що державне оборонне замовлення (ДОЗ) виконане не було. Відзначимо, що на початку року профільний комітет Верховної Ради України погодив нове ДОЗ. На думку депутата, конкретна кількість виробiв не виготовлена і певний обсяг послуг не надано.

Про це він заявив в інтерв’ю “Обозревателю” 11 січня.

Однією з причин цього Рахманін вважає затягування прийняття Стратегії національної безпеки. Президент України Володимир Зеленський затвердив її 14 вересня.

“Це загальмувало процес написання інших важливих документів. Але проблема не тільки в часі, але і в підходах. Люди, які відповідають за безпеку і оборону, повинні слідкувати далеко вперед і повинні генерувати смисли”, – вважає депутат.

Міністр оборони України Андрій Таран, на переконання Рахманіна, не на своєму місці через те, що він “занадто великий прожектер і занадто поганий організатор для такої важливої ​​і чутливої ​​посади”.

Депутат навів кілька прикладів того, як в Україні не виконали ДОЗ в 2020 році.

“На початку року якась структура замовляє 100 олівців. Ближче до кінця року з’ясовується, що виробник або експортер в змозі поставити тільки 20. В замовлення вносяться зміни. Цифра 100 змінюється на 20. Коли 20 олівців потрапляють до споживача, замовник, тобто міністерство, радісно звітує – ДОЗ виконали. З їх точки зору – так. З моєї – ні. Тому що “виконали” – це 100, які обіцяли в березні, а не 20, які зі скрипом поставили в грудні. Тим більше, що споживачеві потрібні не 20 і навіть не 100, а набагато більше “, – розповів він.

Інший приклад Рахманін привів на виробництві вилок.

“Замовили виробництво 30 вилок. Термін поставки – кінець поточного року. У листопаді кажуть: не можемо, не встигаємо. Виконання контракту переноситься на наступний рік, в зміст ДОЗ знову ж вносяться зміни. Міністерство звітує: “Нас звинувачують, що ми зірвали поставки  “вилок”. Це брехня і інсинуації. Контракт профінансований, “вилки” виробляються, ДОЗ не зірвали “, – сказав нардеп.

На питання журналіста, хто винен у зриві поставок оборонної продукції, Рахманін пояснив, що в цьому процесі дуже багато учасників і кожен винен потроху.

“Хтось вчасно не виділив кошти. Хтось несвоєчасно їх освоїв. Хтось не прописав умови проведення конкурсу. Хтось не з’ясував, чи є у виробника необхідні потужності, а у конструкторського бюро – необхідні фахівці. Хтось не перевірив, чи є у посередника ліцензія. Хтось не переконався в надійності іноземного контрагента. Міноборони, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Укроборонпром – в кожній з цих структур є люди, які робили і роблять багато для того, щоб контракти виконувалися, незважаючи на всі об’єктивні і суб’єктивні складнощі. Але у кожної з цих структур є про що запитати. з іншого боку, кожна сторона наводить безліч аргументів на свою користь, і кожна натякає, що винен інший “, – пояснив глава оборонного комітету.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *