Зростання кількості обстрілів бойовиками позицій ЗСУ свідчить, що посилений режим припинення вогню майже зруйновано.

Про це пише міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в колонці для французького видання Le Figaro, опублікованій 28 березня.

Він наголошує, що війна на Донбасі триває уже сім років і за цей час сторонам вдалося досягти ряду конструктивних зрушень, зокрема звільнення утримуваних осіб, відновлення моста в Станиці Луганській, розведення сил і засобів на кількох ділянках.

“На жаль, попри грандіозні дипломатичні зусилля України, Франції та Німеччини для досягнення миру жодного сталого вирішення так і не було досягнуто. Режим припинення вогню надалі порушується, щотижня ми втрачаємо людські життя. Безпекова ситуація продовжує погіршуватися. Цифри свідчать самі за себе. За п’ять місяців від 27 липня 2020 року, коли було введено посилений режим припинення вогню, до кінця 2020 року 4 українські військовослужбовці загинули внаслідок бойових дій, 21 було поранено. Уже у перші два місяці 2021 року було вбито 14 українських військовослужбовців і 35 поранено. Один місцевий мешканець трагічно загинув під час обстрілів. Явне зростання кількості обстрілів демонструє, що посилений режим припинення вогню майже зруйновано”, – заявив міністр.

Додамо, що президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Нормандської четвірки робити “все можливе” для припинення вогню на Донбасі після загибелі чотирьох військових 26 березня.

Про це йдеться у зверненні Зеленського, розміщеному в його твіттері.

У тексті президентського повідомлення зазначається: “Ціна війни – життя наших людей. Мужніх і нескорених. Сьогодні ми знову втратили чотирьох захисників України. Щирі співчуття. Закликаю всіх лідерів “нормандської четвірки” і партнерів зробити все можливе для збереження режиму повного і всеосяжного припинення вогню” .

Джерело