У ці хвилини! Зеленський терміново зателефонував йому – назріла розмова!

Президент Володимир Зеленський після зустрічі з молдавським лідером Майєю Сандупровів телефонну розмову з президентом Португалії Марселу Ребелу де Соузою. Глави держав привітали один одного з новорічними та різдвяними святами і обговорили три важливих питання – вступ України в ЄС і НАТО і вакцину від COVID-19.

Про це повідомляє ОПУ.

Зеленський в розмові зі своїм колегою заявив, що розраховує на збільшення товарообігу між країнами, а також домовилися про засідання міжурядової комісії з економічного співробітництва

Президент України порушив питання розподілу сертифікованої вакцини і можливості її отримання Україною найближчим часом.

“Буду вдячний за сприяння в наданні перших вакцин COVAX вже в січні-лютому”, – сказав глава української держави.

Зеленський також розраховує, що Португалія забезпечить справедливе розслідування обставин смерті громадянина України Ігоря Гоменюкав березні 2020 року.

У зв’язку з головуванням Португалії у Раді ЄС Україна розраховує на підтримку в реалізації домовленостей 22-го саміту Україна-ЄС. На це Марселу де Соуза заявив, що його країна підтримує євроінтеграційні прагнення України. Також співрозмовники обговорили вступ України в НАТО.

“ПОКРОКОВЕ ЗБЛИЖЕННЯ УКРАЇНИ З НАТО НА ШЛЯХУ ДО ПОВНОЦІННОГО ЧЛЕНСТВА В АЛЬЯНСІ Є ГАРАНТІЄЮ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ. ДЯКУЮ ЗА ПІДТРИМКУ РІШЕННЯ ПРО ВИЗНАННЯ УКРАЇНИ ПАРТНЕРОМ З РОЗШИРЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ. У ЦЬОМУ НОВОМУ СТАТУСІ УКРАЇНА РОЗРАХОВУЄ НА РОЗШИРЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ СПІВПРАЦІ З НАТО. ХОЧЕМО БІЛЬШ АКТИВНО ЗАЛУЧИТИСЯ ДО ПРАКТИЧНОГО ПОСИЛЕННЯ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ БЕЗПЕКИ. ОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ ПЛАНУ ДІЙ ЩОДО ЧЛЕНСТВА В НАТО – НАША СТРАТЕГІЧНА МЕТА”, – ЗАЯВИВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ.

Президент України ще раз запросив свого португальського колегу відвідати Україну, а у відповідь Марселу де Соуза запросив Зеленського в Португалію в першому півріччі 2021 року.

Нагадаємо, в 2017 році Україна і Португалія підписали ряд документів.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *