У МОЗ прокоментували дані про низьку ефективність вакцини від коронавірусу, яку придбала Україна
У договорі з китайською компанією з виробництва вакцин “Sinovac Biotech”, яка має поставити до України майже два мільйони доз препарату від коронавірусу, прописано, що ефективність повинна становити не менше 70%.
Що будуть робити чиновники, якщо вакцина дійсно виявиться малоефективною, Максим Степанов точно не відповів . “Якщо ефективність буде нижча, то МОЗ ухвалюватиме відповідні рішення. Утім, у договорі з китайською компанією була чітко прописана ефективність, на які наполягала Україна, – це не менше 70%”, – каже він.
Степанов також нагадав, що в Україні планують в лютому розпочати масову вакцинацію. Перший етап передбачає щеплення 355 тисяч громадян. Це медики, військовослужбовці, працівники соцсфери, вчителі, люди похилого віку.
За словами міністра, пункти вакцинацій будуть створенні на базі кабінетів щеплень. Крім того, будуть працювати мобільні бригади, які щеплюватимуть вдома.
Як повідомлялося, ефективність китайської вакцини, яку хоче кпуити Україна, виявилась на 30% нижчою ніж заявляли дотепер, повідомляє видання Guardian. Клінічні випробування вакцини Sinovac проводять науковці в Бразилії. За даними їх останніх досліджень, вона виявилася ефективною лише на 50%. Саме цю вакцину Україна збирається закупити для безкоштовних щеплень. Міністерство охорони здоров’я уже уклало контракт майже на два мільйони доз за ціною 504 гривні за штуку.
Нагадаємо, українське МОЗ затвердило “дорожню карту” з проведення вакцинації від COVID-19. Постачання перших партій вакцини очікують наприкінці січня або на початку лютого 2021 року. За документом, щеплення робитимуть у чотири етапи: від січня до квітня 2021 року; від квітня до червня;