Про це глава МОЗ повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода, відповідаючи на запитання про те, чи вів він переговори з державним секретарем США Ентоні Блінкеном.

Водночас міністр не надав деталей, посилаючись на конфіденційні угоди.

«Єдине, що я можу сказати, що найближчими буквально днями, я думаю, ви почуєте про відповідне укладання договорів і щодо термінів поставок з певними вакцинами. Те, що стосується американських вакцин, ми наполегливо це робимо, у тому числі і через дипломатичні канали. Це з літа минулого року», – сказав Степанов.

За його словами, під час переговорів торік постачальники пропонували надання вакцин у четвертому кварталі 2021 року, але українська сторона домоглася більш ранніх поставок від AstraZeneca та Sinovac.

Він не уточнив, про яку саме американську вакцину йдеться, зауваживши водночас, що «можемо очікувати на всі ефективні вакцини, які зареєстровані і в Україні, і в світі».

Крім того, Максим Степанов заявив, що Україна зацікавлена у тому, щоб фармакологічні компанії мали можливість завозити до країни вакцини проти коронавірусу.

«Як тільки комерційні компанії привезуть вакцину, то, мабуть, її можна буде купити. МОЗ, навпаки, закликає будь-які фармкомпанії, які працюють на цьому ринку: якщо у вас з’явиться можливість, будь ласка, привозьте, ми її зареєструємо», – відповів міністр на запитання, чи можна буде купити вакцину в аптеці, самому обравши препарат.

При цьому він наголосив, що йдеться тільки про ті вакцини, які зареєстровані на території країни.

«Дуже швидко проведемо всі свої процедури, які повинна провести Держлікслужба. І, будь ласка, щоб у нас з’явився ринок. Просто комерційного ринку ще ніде у світі не існує. Це так, для ремарки. У жодній країні світу ніякого комерційного ринку немає», – зауважив очільник МОЗ.

Степанов додав, що всі вакцини, які зареєстровані на території України, – ефективні й безпечні.

Джерело