Уже наступного року! Зарплати зростуть – міністр шокував словами: “Підйомна сума”. Що важливо знати

Уже в наступному році планується підвищення зарплат медиків на 30%. У 2021 році рівень фінансування медицини досягне 4,3% від ВВП України, а до 2023 року цей показник досягне 5%.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю “Укрінформу”.

“До 2023-го рівень фінансування медицини поступово зросте до 5% ВВП. У наступному році цей показник досягне 4,3%”, – повідомив міністр.

За його словами, фінансування медичної сфери було головним пріоритетом при складанні бюджету на наступний рік.

“Перш за все – це фінансування системи охорони здоров’я. Відповідні витрати зведеного бюджету виростуть на 61 мільярд у порівнянні з нинішнім роком. Передбачено підвищення на 30% зарплат медиків, надання коштів на вакцини, на ліки та оплату медичних послуг”, – сказав Марченко.

На думку Марченко, в умовах бюджетних обмежень це максимально можливий реальний ресурс на галузь.

Також він зазначив, що Україна в 2021-му візьме в борг у міжнародних кредиторів 180 млрд грн, а у “внутрішніх” – ще 497 млрд грн. Левова частка зазначеної суми (468 млрд) піде на погашення вже взятих боргів.

“Загалом в наступному році плануємо отримати з зовнішніх джерел близько 180 млрд гривень ($ 6,41 млрд за поточним курсом. – Ред.). Переважно від наших міжнародних партнерів. Для України – це “підйомна” сума. Внутрішні запозичення плануємо на рівні 497 млрд. Зате віддати кредиторам повинні 468 млрд гривень. Дійсно, левова частка запозичень призначена для погашення боргів попередніх періодів”, – сказав Марченко.

При цьому за оцінками міністра кредити для України подешевшають на початку наступного року. Проблеми можуть виникнути в разі згортання програми співпраці з МВФ. Тоді Україна втратить не тільки кредити від Фонду, а й підтримку від інших кредиторів. Так, інвестори охочіше дають в борг тим країнам, які мають активні програми співпраці з МВФ.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *