В ці хвилини! Ахметова викрили – шалені збитки! Сміятися лишилось не довго – заберуть все!

 

Бізнес-модель олігарха Ріната Ахметова відповідає базовим принципам побудови українських олігархічних кланів – приватизація доходів та націоналізація збитків. Це призводить до деградації національного залізничного перевізника.

Таку думку висловив Сергій Лещенко у своєму блозі “Чесна політика”. Він пояснив, як Ахметов впливає на збитки Укрзалізниці.

За словами журналіста, Ахметов є основним клієнтом компанії. Та використовує її для перевезення основного джерела його багатства – залізної руди до українських портів, звідки вона їде по цілому світу.

“Надприбутки Ахметова формуються не лише через сміхотворну ренту за видобуток залізної руди. Щоби її продати на світових ринках, її везуть в українські морські порти по коліях Укрзалізниці”, – пояснив журналіст та член наглядової ради УЗ.

Лещенко наголосив, що в Україні діють різні тарифи навіть для порожніх вагонів – і вагон після залізної руди їде дешевше, ніж після зерна. Цей тариф не покриває собівартості.

«Сумарно, через несправедливо низькі тарифи на перевезення залізної руди, Укрзалізниця втрачає щороку 8 мільярдів гривень»,– сказав Лещенко.

Наприклад, як він пояснив, у масштабах державної компанії це астрономічна цифра, що є еквівалентом суми, достатньої для закупівлі 250 пасажирських вагонів.

“Іншими словами – надприбутки родини Ахметова, що потім монетизуються у швейцарських, англійських та французьких розкошах, беруть витоки зі знекровлених українських підприємств”, – наголосив Лещенко.

До цього ж, як наголосив Лещенко, тарифи на транспортування залізної руди не покривають собівартості – кожна тонна везеться зі збитком мінус 19% для Укрзалізниці.

«З території України на територію Словаччини та Польщі заходять абсолютно ті самі колії в тій самій ширині, які ведуть на металургійні заводи в Катовіце та Кошице. Але щойно вагон перетинає кордон, як тариф на транспортування руди збільшується:

у Польщі – у 2,5 раза;

у Словаччині – у 4 з гаком рази».

Джерело:korupciya.com

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською…
Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *