Відсторонити! Просто зараз – КСУ трясе, в ОП готові прийняти рішення!

Офіс президента готовий прийняти рішення про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді Конституційного суду, але для цього чекають клопотання прокурора.

Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив на зустрічі з журналістами.

«НАМ ТРЕБА ПОДИВИТИСЯ КЛОПОТАННЯ, НАСКІЛЬКИ ВОНО АРГУМЕНТОВАНЕ», – СКАЗАВ ЄРМАК.

У свою чергу народний депутат від “Слуги народу”, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Совгиря Ольга в ефірі каналу “Україна 24” заявила про те, що голова КСУ Олександр Тупицький може бути відсторонений від посади судді згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України.

Вона зазначила, що призначену президентом особу може усунути глава держави за поданням прокурора.

“Кримінальним процесуальним кодексом передбачена можливість про відсторонення від виконання обов’язків. Там говориться, що якщо президент призначає (на посаду, – ред.) певну особу, то він має право відсторонити його за поданням прокурора. Я зараз чую деякі коментарі про відсторонення, що нібито це не передбачено в законі про Конституційний суд, тому це не може застосовуватися”, – сказала Совгиря.

Однак, на її думку, діяльність КСУ регулюється не лише Конституцією і законом про Конституційний суд.

“І ЯКЩО В ЗАКОНІ ПРО КСУ ТАКА ПРОЦЕДУРА НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА, ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО НА ЙОГО СУДДІВ НЕ ПОШИРЮЮТЬСЯ ІНШІ ЗАКОНИ. НА НИХ ПОШИРЮЄТЬСЯ ДІЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ, ТОМУ ЦЯ НОРМА АБСОЛЮТНО СПОКІЙНО МОЖЕ БУТИ ЗАСТОСОВАНА”, — СКАЗАЛА ВОНА.

Депутат пояснила, як відбувається усунення і може Тупицький його проігнорувати або відновитися через суд.

“НА ВИКОНАННЯ ЗВЕРНЕННЯ ПОВИННО БУТИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ЧИ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА, І ЗВИЧАЙНО, КОЖЕН ГРОМАДЯНИН МАЄ ПРАВО НЕ ВИКОНУВАТИ ЯКІСЬ ЗАКОНОДАВЧІ АКТИ, АЛЕ ВІН ПОВИНЕН РОЗУМІТИ, ЩО ЗА НЕВИКОНАННЯ НАСТАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. ЯКЩО УКАЗ ЧИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ВИДАНІ, ВОНИ ПОВИННІ ВИКОНУВАТИСЯ, І ЯКЩО ХТОСЬ СТАВИТЬ ЇХ ПІД СУМНІВ, ТО ВІН ПОВИНЕН ДОВЕСТИ У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ, ЩО ЦЕЙ УКАЗ НЕЗАКОННИЙ АБО НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ”, — СКАЗАЛА ВОНА.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що в Офісі генерального прокурора направили поштою повідомлення про підозру голови Конституційного суду України Олександру Тупицькому через неявку на процесуальні дії в понеділок.

Про це повідомили в прес-службі Офісу генпрокурора

Крім того, прокурори направили клопотання президенту України про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *