Занепад! Степанов випалив – розніс всіх, медики виїжджають з країни. Це неприпустимо – гучний скандал

Чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час свого ранкового брифінгу 12 грудня розповів про те, що кількість коштів на медицину в державному бюджеті на 2021 рік катастрофічно мала.

Про це він заявив під час брифінгу, який транслювався на Facebook.

“Я, як міністр охорони здоров’я, не підтримав цей бюджет. Я вважаю, що сума, закладена на медицину, вона неприпустимо мала. Я не буду сприймати ніяких слів, що ми збільшили фінансування. Збільшили фінансування з нуля? Вибачте, так це не збільшили…” – сказав він.

За словами Степанова, бюджет повинен задовольняти хоча б мінімум, який є. Перш за все – заробітні плати лікарів, медсестер і молодшого медичного персоналу.

“Справедлива заробітна плата на наступний рік – це 23 тисячі гривень для лікарів, 17 тисяч гривень – середній медперсонал, 12 тисяч гривень – молодший медичний персонал”, розповів він.

У зв’язку з цим, розповів міністр, відомство вже подало відповідні розрахунки Кабміну. Якщо ж будуть прийняті альтернативні рішення, стверджує Степанов, Україна чекає “занепад медицини” і відтік лікарів за кордон.

“Ми можемо просто як в тому апокаліптичному фільмі – залишитися без медичних працівників”, – резюмував Степанов.

Також варто відзначити, що жорсткі карантинні обмеження з 8 по 25 січня обумовлені прогнозами зростання кількості пацієнтів з COVID-19.

Про це в ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За словами чиновника, в січні медичну систему чекає додаткове навантаження через сезон грипу.

“Було важливо провести плановий строгий карантин до кінця січня, адже в кінці січня – початку лютого у нас починається зростання кількості хворих на грип”, – сказав глава МОЗ.

При цьому Степанов в ефірі ток-шоу не виключив сплеску нових випадків коронавірусної інфекції після новорічних свят, під час яких карантин не посилювати.

Також варто врахувати і той факт, що українських лікарів звуть до Польщі лікувати коронавірус, на зарплати в рази більші, ніж в Україні, пише видання “Главное”.

Так як своїх лікарів не вистачає (багато хто виїхав в країни Західної Європи, де платять більше), через епідемію польська влада обіцяє спростити працевлаштування медиків з-за меж Євросоюзу.

Сенат Польщі ухвалив відповідну поправку в закон по боротьбі з COVID-19, або так званий ковідний акт (але його ще повинен підписати президент).

Цим документом скасовується обов’язкова нострифікація (підтвердження) дипломів українських і білоруських лікарів.

З цієї ж поправці лікарям, які лікують “ковід”, вдвічі підняли зарплати. Разом з надбавками виходить близько 12-15 тисяч злотих (близько 100 тисяч гривень).

Втім, українським лікарям, як пояснив глава канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчік, будуть платити менше. Крім того, перший рік ці фахівці будуть працювати під наглядом польських колег.

Опитані нами експерти говорять, що наші медики можуть розраховувати на 50-80 тисяч грн чистими – що за українськими мірками пристойно, але це ніяк не космічні зарплати в 300-400 тисяч гривень, якими зазивають українців (такі ставки, як пояснив нам Томаш Богдевіч з агентства з працевлаштування Gremi Personel, тільки у висококласних польських хірургів і анестезіологів).

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *